habercim24

*Koruyucu Aileler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

*Koruyucu Aileler Kahvaltıda Bir Araya Geldi
135 views
06 Temmuz 2023 - 22:57

Koruyucu aileliğin teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Cumhurbaşkanlığının 23 Haziran 2021 tarihinde 2021/12 Sayılı Genelgesi ile 30 Haziran Günü Koruyucu Aile Günü olarak ilan edilmiştir.
Programa Valimiz Sayın Mehmet Makas’ın eşi Hanımefendi Sayın Elif Makas, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun’un eşi Sayın Ürküş Aksun, Vali Yardımcımız Sayın Yusuf İzci ve Eşi,İl Müdürümüz Sayın Serdar Demirci ve eşi ile koruyucu ailelerimiz ve çocuklarımız katıldı.
Koruyucu aile günü münasebetiyle İlimizde bulunan koruyucu ailelerimiz ve çocuklarımız için, Erzincan Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce kahvaltı ve eğlence programı düzenlendi.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Serdar Demirci; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızın sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamını sağlayabilmek adına Koruyucu Aile uygulamasının yaygınlaşması için çalışmalar özveri ile yürütülmektedir. İl Müdürlüğü olarak bizler de “Her çocuğun bir ailesi olmalı” ilkesiyle ülkemizin geleceği olan nesillerimize sahip çıkmak ve onları daha mutlu yarınlara hazırlamak amacıyla çocuklarımızı sevgiyle kurulan yuvalarda, koruyucu aileleriyle buluşturmaya devam etmekteyiz. İl Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülmekte olan koruyucu aile hizmetinde bugün itibariyle 41 koruyucu ailemizin yanında 50 çocuğumuz bulunmaktadır.
Koruyucu Aile olabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye’de ikamet etmek,25-65 yaş aralığında olmak, en az ilkokul düzeyinde eğitim seviyesine sahip olmak ve düzenli bir gelire sahip olmak şartlarımız arasında bulunmaktadır. Bu şartları tamamlayan koruyucu aile adaylarımız E-Devlet üzerinden, İl Müdürlüğümüze Şahsen gelerek müracaat edebilir veya Bakanlığımız web sayfasından müracaatta bulunabilir.
Burada bulunan koruyucu ailelerimize yüce gönüllülük gösterdikleri için ve sıcak yuvalarını açıp çocuklarımıza şefkat göstermeleri sebebiyle ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyor ve koruyucu aile günlerini kutluyorum dedi.
İl Müdürümüz Serdar Demirci’nin açılış konuşmalarını ardından Sayın Valimiz Mehmet Makas’ın eşi Hanımefendi Elif Makas konuşma gerçekleştirdi. Hanımefendi Konuşmalarında; Çocuklarımızın her türlü ihtiyacı devletimiz tarafından karşılanmakta ve çok iyi imkânlarda büyümeleri sağlanmaktadır. Ancak gerçek bir aile sıcaklığı, yürekleri sevgi ve şefkat dolu olan koruyucu ailelerimiz tarafından çocuklarımıza tam anlamıyla gösterilmektedir. Koruyucu ailelerimizle evlatlarımız arasında kan bağı olmasa da can bağı kurduklarını görmenin huzurunu yaşıyoruz. Çocuklarımıza sevgiyle bakan siz değerli ailelerimize, yaşamlarınız boyunca mutlu, başarılı ve huzurlu bir ömür diliyor, Koruyucu Aile Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum dedi.
Kahvaltı programının ardından çocuklarımız için hazırlamış olduğumuz eğlence parkurunda doyasıya eğlenen çocuklarımız, ardından koruyucu aile günü dolayısıyla gökyüzüne balonları bıraktılar. Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.
Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler ailesi olarak gönüllere dokunan kıymetli koruyucu ailelerimizin günlerini kutluyor, sağlık mutluluk ve esenlikler diliyoruz.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -