habercim24

Mültecilere E-girişimcilik kursu

Mültecilere E-girişimcilik kursu
146 views
13 Temmuz 2021 - 13:43

Haber Faruk Canbaba

Erzincan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü koordinatörlüğünde Erzincan Valiliği, İspanya, Slovenya ve Romanya’dan katılımcı kuruluşlar ortaklığında başvurusu yapılan ve sözleşmesi imzalanan ‘’Göçmenler ve Mülteciler için E-Girişimcilik Modülü’’ Projesi kapsamında daha önce mülteci ve göçmenlere yönelik düzenlenen İletişim Becerileri ve Dijital okuryazarlık pilot kurslarının ardından E-Girişimcilik pilot kursu Halk eğitimi Merkez Müdürlüğünde devam ediyor.
Proje ile projeye dâhil olan ev sahibi ülkelerdeki mültecilerin sosyal ve ekonomik entegrasyonuna odaklanılmaktadır. Proje aracılığıyla, mültecilerin ev sahibi topluma entegrasyonunu teşvik eden ve aynı zamanda dışlanmaya karşı mücadele eden bir dizi faaliyetin uygulanması amaçlanmaktadır. Projenin uygulanmasıyla entegrasyonun, sadece mültecilerin ev sahibi topluma uyumunu değil, esnek ve çok boyutlu bir süreç olarak görülmesi amaçlanmaktadır. Projenin yukarıda sıralanan amaçlarına ulaşabilmesi için, fikri çıktı olarak ev sahibi ülkenin dil ve iletişim, dijital okuryazarlık ve girişimcilik modülleri tasarlanmış olup; modüler doğrultusunda pilot kursların uygulanmasına devam ediliediliyor. Erzincan’da yaşayan Afganistan uyruklu göçmen ve mültecilerin katılımı ile düzenlenen E-Girişimcilik kursu KOBİ Uzmanı Ahmet Çağlar Yılmaz tarafından veriliyor.
Projenin Çoğaltıcı Etkinlikleri kapsamında yerel, ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlenerek kamuoyu aydınlatılacak; hazırlanan modüller ulusal ve uluslararası iş birliği ve faaliyetlerinde ilerleyen yıllarda da kullanılmaya devam edilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -